Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / UKS GAWRA

UKS GAWRA


WIADOMOŚCI SPORTOWE UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO GAWRA
ROK SZKOLNY 2018/2019
 
ZAJĘCIA SPORTOWE 
PIŁKA NOŻNA  ŚRODA 13.30-14.20  KL.I-V, 14.20-15.15 KL.VI-VIII
                        CZWARTEK 12.30-13.20 KL.I-V
BADMINTON  PIĄTEK 14.30-15.45 KL.I-VIII

 
 
 
 
 
 
 
 
 
WIADOMOŚCI SPORTOWE UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO GAWRA
ROK SZKOLNY 2017/2018
ZAJĘCIA SPORTOWE/ PIŁKA NOŻNA PONIEDZIAŁEK 13.30-14.20 KL.I-IV, 14.20-15.20 KL.V-VII
BADMINTON WTOREK 14.30-16.00, CZWARTEK 15.15-16.30 KL.I-VII

REALIZACJA ZAJĘĆ SPORTOWYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ W NIEDŹWIEDZIU w 2017 r.  DOFINANSOWANA JEST ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ W RAMACH PROGRAMU KLUB ORAZ ODBYWA SIĘ W RAMACH PROGRAMU SZKOLNY KLUB SPORTOWY

 

 

Złoty medal na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Drużynowym Badmintonie dla byłych uczennic SP Niedźwiedź /trenujących w UKS Gawra/. Kolejny wielki sukces badmintona niedźwiedzkiego stał się faktem w dniu 21 grudnia 2017 roku w miejscowości Kleszczewo pod Poznaniem. W finale wojewódzkim w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zwyciężyły nasze dziewczyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Siedlikowie: Natalia Wietecka, Agata Netter i Natalia Lubryka. To trzeci z rzędu złoty medal w tych rozgrywkach wywalczone przez dziewczęta trenujące w naszym Klubie. 

 

  

19 grudnia dziewczęta klasy VI: Julia Kałkus i Natalia Tomczak reprezentowały szkołę w Finale Wojewódzkim w Drużynowym Badmintonie Dziewcząt rozgrywanym w miejscowości Kamionki pod Poznaniem. Nasze zawodniczki zagrały w grupie z drużyną z Kleszczewa oraz Jastrowia, niestety bez powodzenia i zostały sklasyfikowane na miejscu 7-9.
Należy jednak przyznać, że dla dziewcząt sam udział w finale był sukcesem. 

 

 

12 grudnia w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej z udziałem 6-ciu szkół wiejskich gminy Ostrzeszów. W zawodach startowała rekordowa liczba zawodników- 49. Po zaciętej rywalizacji zwycięstwo odniosła szkoła z Siedlikowa, drugie miejsce zajęła Szklarka Przygodzicka, trzecie Rojów, czwarte Niedźwiedź. Kolejne 2 zespoły z naszej szkoły  oraz Olszyna i Rogaszyce zostały sklasyfikowane na 5-8 m.

 

 

 

W dniu 9 grudnia w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Badmintonie w miejscowości Puszczykowo Tomasz Tyrka wywalczył złoty medal w grze mieszanej z naszą absolwentką Natalią Wietecką. Indywidualnie zajął 3 miejsce. Natalia wygrała również w grze pojedynczej. Dzień później w zawodach tej samej rangi kolejne medale przywieźli nieco starsi zawodnicy UKS Gawra. Julia Błoch z Julią Wietecką zdobyły 1 miejsce w grze podwójnej, pierwsza z nich zdobyła również złoto indywidualnie. Dopełnieniem medalowych zdobyczy było 1 miejsce trenera Mariusza Chudka w grze pojedynczej w kat.45+.

 

Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego w Drużynowym Badmintonie 21-23.11.17      

                                                                                                               Kolejny etap - rejonowy miał miejsce w dniach 21 do 23 listopada w Nowych Skalmierzycach. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej SZS wysokie 3 miejsce zajęli Tomasz Tyrka i Kamil Lubryka, wielki sukces odniosły dziewczęta w Igrzyskach Dzieci -Julia Kałkus i Natalia Tomczak, które zajęły 1 miejsce i awansowały do finału wojewódzkiego, w kolejnym dniu zawodów w tej samej kategorii wzięli udział Miłosz Sowiński, Jakub Klupś i Szymon Kałwiński zajmując 6 miejsce. W każdym dniu startowało od 10 do 11 drużyn szkolnych. 

 

Uczestnicy Programu Klub 2017 otrzymali w dniu 14 listopada koszulki treningowe. Wcześniej Uczniowski Klub Sportowy Gawra pozyskał rakiety oraz lotki do gry w badmintona. Dofinansowanie pochodzi ze środków finansowych Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej polegającego na rozwijaniu sportu dzieci  i młodzieży.

 

Drużynowe mistrzostwa powiatu w badmintonie- 9.11.17 Ostrzeszów 
1 miejsce w Igrzyskach Dzieci SZS zdobyły Julia Kałkus i Natalia Tomczak. 2 miejsce w tej kategorii osiągnęli Miłosz Sowiński, Szymon Kałwiński i Jakub Klupś. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej/klasy VII i II, III Gim./ 2 miejsce zdobyli Tomasz Tyrka i Kamil Lubryka a w kat. dziewcząt 3m. Nikola Łopata i Magdalena Talaga. 1 miejsce osiagnęły również byłe zawodnicznki UKS Gawra- Agata Netter i Natalia Lubryka reprezentujące Siedlików. Zespoły z dwóch pierwszych miejsc awansowały do zawodów rejonowych.

W dniu 4 listopada uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Kępna Dzieci i Młodzieży w Badmintonie. W trzech kategoriach wiekowych startowało 63 zawodników, w tym 5-cioro zawodników SP Niedźwiedź. Najlepsze miejsce z naszych graczy osiągnął Patryk Łopata, który zajął 4 m. w kat.U-9 /9- latków/. Na dalszych miejscach znaleźli się Nikodem Łopata, Martyna Kałwińska, Natalia Tomczak i Julia Kałkus. 5 listopada w tych samym turnieju w Kępnie  rywalizowali seniorzy oraz nieco starsza młodzież. Tym razem w rolach głównych wystąpili zawodnicy UKS Gawra, zdobywając 5 medali. Na podium stanęli: Norbert Kałwiński, Julia Wietecka-1m. w grze mieszanej, Julia Błoch- 1m. w grze pojedynczej, Norbert-2m. W grze pojedynczej, Mariusz Chudek-1m. w grze pojedynczej 45+, 2m. w grze podwójnej open. 

Turniej piłki nożnej „Zawady 2017” w Rojowie 28.09.2017

W zawodach wzięli udział reprezentanci aż 6-ciu szkół wiejskich.  W rozgrywkach grupowych nasza drużyna uzyskała remis 0:0 ze Szklarką Przygodzicką i przegrała z Siedlikowem 0:1. W Meczu o piąte miejsce przegraliśmy z Olszyną po rzutach karnych 1:2. W finale spotkały się zespoły z Rojowa i Siedlikowa, w którym lepsi okazali się piłkarze gospodarzy turnieju. W naszym zespole zagrali: Tomasz Tyrka, Kamil Lubryka, Jakub Sibiński, Hubert Cichosz, Marcel Jarosz, Jakub Klupś i Miłosz Sowiński.

 

Za nami również pierwsze zawody badmintonowe. W dniu 24.09.2017 w Ostrowskiej Lidze Badmintona startowało troje zawodników UKS Gawra. Norbert Kałwiński w grupie graczy najbardziej zaawansowanych zajął 3 miejsce, w grupie drugiej Julia Błoch zakończyła rywalizację na 4 miejscu a Tomek  Tyrka również w drugiej grupie odniósł 1 zwycięstwo. Należy jednak zaznaczyć, że zawody mają formułę open, bez kategorii wiekowych a Tomasz byłjednym z najmłodszych zawodników.

 

 

 *********************************************************************************************************************

 

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Babimost 26.05.2017  Niedawni absolwenci SP Niedźwiedź ( Julia Błoch, Julia Wietecka, Norbert Kałwiński ) a wciąż czynni zawodnicy UKS Gawra również brali udział w zawodach mistrzoswskiej rangi. Juniorzy młodsi zapewnili sobie start w zawodach poprzez udane eliminacje międzywojewódzkie, ktore odbyły się w Solcu Kujawskim 30 kwietnia. Wówczas  1 miejsce w grze podwójnej zdobyły obie Julie, 1 miejsce w grze pojedynczej - Julia Błoch i 2 miejsce w grze mieszanej - Norbert z Julią Wietecką. W finale w Babimoście granym systemem pucharowym nasze pary osiągnęły 2 rundę, to znaczy że cała trójka znalazła się w pierwszej "16" turnieju. W grze pojedynczej Julia zakończyła start na 1 rundzie.

 

Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie 19.05.2017       W sportowej i mprezie najwyższej krajowej rangi uczestniczył po raz kolejny uczeń klasy VI – Tomasz Tyrka. Tomek  aby wystartować w finale musiał startować w zawodach ogólnopolskich, podczas których zdobywał cenne punkty rankingowe. Wysoka pozycja na liście pozwoliła mu zakwalifikować się do mistrzostw Polski. W Białymstoku, gdzie odbywał się turniej nasz uczeń wystartował w grze pojedynczej ( przegrał w 1 rundzie ) i w grze podwójnej ( wygrał 1 mecz i dotarł do 2 rundy). 

 

Mistrzostwa Powiatu SZS w Biegach Przełajowych 11.05.2017  Najlepszy wynik w zawodach rozgrywanych na ostrzeszowskim stadionie zanotował Robert Sroczyński  zdobywając 6 miejsce oraz Tomasz Tyrka, który był dziewiąty. Startowali także Magdalena Talaga i Hubert Cichosz.

 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie 28.04.2017 W zawodach uczestniczył Tomasz Tyrka oraz absolwentka szkoły Natalia Wietecka. Grając razem w grze mieszanej nasi zawodnicy dotarli do ćwierćfinału (byli w pierwszej ósemce ), taki sam wynik osiągnęła Natalia w grze pojedynczej oraz Tomek wraz z kolegą z Ostrowa Wlkp. w grze podwójnej.

 

Cross Ostrzeszowski 23.04.2017  Mniej szczęścia Robert miał podczas corocznych biegów w Ostrzeszowie, gdzie zajął 7 miejsce, czyli tuż za podium. Szkołę reprezentowali również: Damian Nowak, Kamil Jerzyk, Mateusz Kubacki i Ola Krawczyk.

 
 Ogólnopolskie Biegi Przełajowe „O Puchar Kocich Gór”, Kobyla Góra 2.04.17                                                                                                          W zawodach startował uczeń klasy V – Robert Sroczyński dobywając 1 miejsce.                      

  

Mistrzostwa Ostrowa w Badmintonie 25.03.2017   1 miejsce w zawodach zdobywali: Norbert Kałwiński, Julia Wietecka w grze mieszanej, Julia Błoch w grze pojedynczej oraz Mariusz Chudek i Marek Pawlak w grze podwójnej w kat. +40. Młodzież rywalizowała w kategorii open, a więc razem z dorosłymi. 

 

WIELKOPOLSKA LIGA MŁODYCH TALENTÓW  W BADMINTONIE,  Ostrów Wlkp. 26.02.2017  W drugim turnieju startowało sześcioro uczniów naszej szkoły, w tym troje młodych badmintonistów w kat. klas IV i młodszych. Wszyscy zakończyli rozgrywki na fazie grupowej, jednak  pocieszającym faktem było, że każdy odniósł przynajmniej jedno zwycięstwo. Udział wzięli: Tomasz Tyrka, Nikola Łopata, Julia Kałkus, Nikodem Łopata, Miłosz Sowiński, Martyna Kałwińska.

 

Ogólnopolski Turniej Badmintona w Bytowie  W dniu 25 lutego w zawodach startował Tomasz Tyrka, zdobywając 3 miejsce w grze pojedynczej  i takie samo miejsce w grze podwójnej w parze z      zawodnikiem Lotki Ostrów Wlkp. Franciszkiem Derą.


W dniu 21 stycznia 6-osobowa reprezentacja szkoły brała udział w Wielkopolskiej Lidze Młodów Talentów w Badmintonie. W Kępnie, gdzie odbywały się zawody najlepszy wynik osiągnął Tomasz Tyrka w kat.U -13 zajmując drugie miejsce. Swój pierwszy start w zawodach zanotowali Damian Nowak oraz Nikodem Łopata, ponadto startowali: Nikola Łopata, Miłosz Sowiński i Martyna Kałwińska.

 
 
7 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej z udziałem szkół z Rojowa, Siedlikowa i Olszyny. SP Niedźwiedź reprezentowały 2 drużyny: kl. VI i V. Rozegrano 10 meczów systemem każdy z każdym, ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco: 1m. Siedlików, 2m. Niedźwiedź kl. VI, 3m. Rojów, 4m. Niedźwiedź kl. V, 5m. Olszyna. Organizatorem zawodów był UKS Gawra.
Na zdjęciu od lewej w górnym rzędzie stoją: K. Mazur, K. Lubryka, P. Jerzyk, Pa. Jerzyk, J. Klupś, H. Cichosz, na ławce od lewej: J. Sibiński, T. Tyrka, M. Sowiński, H. Kołodziej, Sz. Dziewięcki, M. Jarosz, N. Talaga
 

W dniu 29 listopada dziewczęta naszej szkoły zajęły 2 miejsce w Mistrzostwach Rejonu Kaliskiego w Drużynowym Badmintonie. Startowało 10 zespołów,  awans do finału wojewódzkiego uzyskała zwycięska drużyna. Nas dzielnie reprezentowały Nikola Łopata, Julia Kałkus oraz rezerwowa Natalia Tomczak . Dzień później na tym samym szczeblu zawodów startowali Tomasz Tyrka i Kamil Lubryka, którzy zakończyli udział na  eliminacjach grupowych

 

11 listopada reprezentacja UKS Gawra startowała z dużym powodzeniem w Turnieju Ogólnopolskim Badmintona w Sobótce. Wszyscy wrócili z zawodów z medalami. Julia Błoch zdobyła złoty medal w grze pojedynczej i dołożyła drugie złoto w grze podwójnej  wraz z Julią Wietecką. Pierwsze miejsce osiągnęła w grze podwójnej Natalia Wietecka, której partnerowała zawodniczka ze Ślęży, Natalia wywalczyła również medal brązowy w grze pojedynczej, nasz najmłodszy zawodnik Tomasz Tyrka zajął drugie miejsce w grze podwójnej grając z kolegą z Ostrowa Wlkp. Sukces odniósł również Norbert Kałwiński zdobywając drugie miejsce indywidualnie.

 

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „ Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” –etap powiatowy. Zawody odbyły się w dniu 24 października na ostrzeszowskim Orliku przy ul. Łąkowej. Chłopcy z naszej szkoły ukończyli rozgrywki na 2 miejscu w grupie, wygrywając 2 mecze (ze Szklarka Przygodzicką 4:1, z Kuźnicą Grabowską 4:1)  i przegrywając 1 mecz (z SP 2 Ostrzeszów 1:4). SP Niedźwiedź reprezentowali: Jakub Klupś, Nikodem Talaga, Marcel Jarosz, Piotr i Paweł Jerzyk, Hubert Cichosz, Miłosz Sowiński.


Ogólnopolski Turniej Badmintona w Solcu Kujawskim 8.10.16. W kolejnych zawodach o zasięgu ogólnopolskim nasi zawodnicy odnosili spore sukcesy. 1 miejsce w grze  podwójnej zdobyły Julia Błoch i Julia Wietecka, 2 miejsce w grze mieszanej Norbert Kałwiński, Julia Wietecka, w grze pojedynczej 3 miejsca zdobyli Julia Błoch oraz Norbert. W kategorii nieco młodszej – młodzika 2 miejsce w grze podwójnej zdobyły Agata Netter i Natalia Wietecka, w grze pojedynczej 3 miejsce zajęła Natalia. W najmłodszej kategorii 2 miejsce w podwójnej zdobył Tomasz Tyrka w parze z kolegą z Ostrowa Wlkp. W turnieju startowało sześciu naszych zawodników i wszyscy osiągnęli medalowe miejsca. 
 
2 miejsce w Turnieju Piłki Nożnej "Zawady 2016" 28.09.16 W corocznym turnieju dla szkół wiejskich odbywającym się w Rojowie uczniowie klasy VI i V zajęli drugie miejsce po przegranej z gospodarzem 1:0 i wygranej z SP w Szklarce Przygodzickiej 3:1. W zawodach uczestniczyli: Szymon Dziewięcki, Hubert Kołodziej, Kamil Lubryka, Jakub Sibiński, Kacper Mazur, Tomasz Tyrka, Marcel Jarosz.

Udany występ w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona w Ostrowie Wlkp. W dniu 24.09.16 wywalczyliśmy 4 medale, w grze podwójnej Julia Błoch i Julia Wietecka medal złoty, w grze pojedynczej Julia Błoch medal srebrny, w grze mieszanej Norbert Kałwiński i Julia Wietecka medal srebrny /wszyscy w kat. juniora młodszego/ oraz w grze podwójnej Tomasz Tyrka z kolegą z Ostrowa medal srebrny/kat. młodzika młodszego/

W sobotę 10 września czworo zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Gawra uczestniczyło w Narodowym Dniu Badmintona w Warszawie na Stadionie Narodowym. Nasi absolwenci mogli m.in. obserwować w grze pokazowej  niedawnych olimpijczyków Nadię Ziębę i Roberta Mateusiaka, z którymi pozowali do zdjęć.

 

ROK SZKOLNY 2015/16

W dniu 9 kwietnia w Kępnie odbyła się Wielkopolska Liga Młodych Talentów w Badmintonie. Pierwsze miejsce w kat. U13  zdobyła nasza uczennica Agata Netter. W tej samej kategorii wśród chłopców 4 miejsce zajął Tomasz Tyrka, w kat. dziewcząt do 9 lat czwarta była Martyna Kałwińska. Ponadto w turnieju wzięli udział Julia Kałkus, Miłosz Sowiński, Nikola Łopata. 

Cztery medale w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona w Warszawie. 2 kwietnia po raz drugi gościliśmy na zawodach w stolicy, w których zawodnicy UKS Gawra czterokrotnie stawali na podium. Złoty medal zdobyły Agata Netter i Natalia Wietecka w grze podwójnej, srebrny - Natalia w grze pojedynczej oraz para mikstowa Tomasz Tyrka i Natalia Wietecka, brązowy - Julia Błoch w parze zawodniczką z klubu warszawskiego w grze podwójnej.

 19 marca zakończyła się II edycja Ostrzeszowskiej Deblowej Ligi Badmintona. Od października do marca rozegrano 6 turniejów. Rozgrywki miały formułę open, bez ograniczeń wiekowych. Okazałe puchary odebrali: Mariusz Chudek za miejsce 1 w parze z Robertem Dziewięckim oraz absolwentki szkoły Julia Błoch i Julia Wietecka za miejsce 3. Na 11 miejscu znaleźli się Tomek Tyrka i Natalia Wietecka. Startowawalo 12 par.
 
Kolejny medal w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona zdobyli uczniowie naszej szkoły. W dniu 12 marca w Imielinie w województwie śląskim w grze podwójnej brązowy medal wywalczyły Agata Netter i Natalia Wietecka. W grze o finał przegrały nieznacznie z dziewczętami z Unii Bieruń. W zawodach startowali także Tomek Tyrka, Julia Błoch, Julia Wietecka i Norbert Kałwiński.

3 srebrne medale w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona w WarszawieBardzo dobre wyniki zawodnicy z Niedźwiedzia uzyskali  20 lutego w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona w Warszawie. Ze stolicy powróciliśmy z trzema srebrnymi medalami. Troje najmłodszych badmintonistów zdobyło drugie miejsca w trzech grach. W grze mieszanej: Tomasz Tyrka, Natalia Wietecka; w grze podwójnej: Agata Netter, Natalia Wietecka; w grze pojedynczej: Natalia Wietecka. Zawody odbyły się w miejscu gdzie swoją akademię badmintona prowadzi Robert Mateusiak, złoty medalista mistrzostw Europy w grze mieszanej.

 
W dniu 23 stycznia w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona w Ślęzy koło Wrocławia 3 miejsce w grze podwójnej zdobyły: Natalia Wietecka i Agata Netter. Zawodnicy SP Niedźwiedź zajmowali również punktowane miejsca w grach indywidualnych i w grze mieszanej, w której zagrał również Tomek Tyrka.
3 miejsce w kategorii juniora młodszego zdobyła para mieszana - Norbert Kałwiński i Julia Wietecka.
 

 

Artykuły

2015-10-20

Witamy sympatyków sportu szkolnego w nowym sezonie!


Wydarzenia Sportowe w roku szkolnym 2015/16

plan zajęć sportowych- badminton

wt. czw. g.14.30-16.00 zaawansowani

śr. g.13.35-15.00 początkujący

 

po kliknięciu zdjęcia dwukrotnie po lewej ukaże się galeria zdjęć 


MEDALOWE ZDOBYCZE BADMINTONISTÓW Z NIEDŹWIEDZIA W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU W SŁUPCY 19.09.15

Bardzo dobrze rozpoczęli nowy sezon startowy zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Gawra, działającego przy naszej szkole. 19 września w krajowym turnieju klasyfikacyjnym w kategorii młodzika młodszego (uczniowie szkół podstawowych) na podium stanęli: Natalia Wietecka  zajmując pierwsze miejsce w grze pojedynczej oraz drugie miejsce w grze mieszanej  w parze z Tomaszem Tyrką. Dla Natalii jest to pierwszy tak znaczący sukces indywidualny w zawodach ogólnopolskich, natomiast w grze mikstowej zanotowali już wcześniej udany start w Grand Prix Polski w lutym tego roku docierając do ćwierćfinału. Miejmy nadzieję, że w następnych turniejach zaprezentują się równie dobrze, co mogłoby pozwolić na kolejny występ naszych graczy w mistrzostwach Polski.


W kolejnym turnieju wypadliśmy już znacznie lepiej. W corocznym turnieju piłki nożnej dla szkół wiejskich „Zawady 2015”, który odbył się w Rojowie w dniu 22 września nasi piłkarze zajęli pierwsze miejsce. W półfinale pokonali zespół z Potaśni 4:0, a w finale po rzutach karnych gospodarzy zawodów. W rywalizacji uczestniczyli: Kacper Musialski, Dominik Jerzyk, Andrzej Tyrka, Tomasz Tyrka, Wojciech Sroczyński, Filip Jarosz, Dariusz Sroczyński


Niezbyt pomyślnie zakończył się udział w pierwszych tegorocznych szkolnych zawodach sportowych. Ale jak się to mówi: pierwsze koty za płoty. W Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Premiera RP w dniu 11 września na Orliku w Ostrzeszowie zajęliśmy piąte, ostatnie miejsce wyraźnie przegrywając ze szkołami miejskimi oraz uczniami SP Rojów. W turnieju, w którym startowali uczniowie klas V i młodszych udział brali: Tomasz Tyrka, Kamil Lubryka, Hubert kołodziej, Jakub Sibiński, Szymon Dziewięcki, Kacper Mazur, Nikodem Talaga, Jakub Klupś, Paweł i Piotr Jerzyk.

ROK SZKOLNY 2014/15


Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych, 26.05.15

W rozgrywanych na trasach OSiR-u Ostrzeszów zawodach zdobyliśmy dwa medale. Złoty wywalczyła Natalia Wietecka w kat. klas V a brązowy Kinga Guzenda w kat. klas VI. Obie zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego. Ponadto startowali: W.Sroczyński-6m., J.Hurny-7m., T.Tyrka-8m., K.Kryś-10m., J.Błoch-10m. M.Talaga-17m., N.Łopata-18m.


Mistrzostwa Polski Młodzików w Badmintonie, Rzeszów-15.05.15

Trzeci rok z rzędu nasi uczniowie bądź absolwenci uczestniczą w rozgrywkach centralnych. Tym razem w kategorii młodzika, a więc 1 i 2 klasa gimnazjum. Troje naszych zawodników wystąpiło w trzech grach. Julia Błoch w grze pojedynczej, Julia Błoch i Julia Wietecka w grze podwójnej, Norbert Kałwiński i Julia Wietecka w grze mieszanej. Niestety wszystkim nie udało się przebrnąć pierwszej rundy, ale sam fakt udziału w zawodach stanowił już wielki sukces.Cross Ostrzeszowski 19.04.15

11 uczniów naszej szkoły wzięło udział w corocznych biegach przełajowych. Najwyższe miejsca osiągnęli bracia Sroczyńscy. Robert z kl. III zajął 9 m. a Wojtek z kl. V-14m.

 

Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju LA

11 maja na stadionie w Ostrzeszowie drużyna dziewcząt w składzie: Kinga Guzenda, Amelia Kmiecik, Klaudia Narękiewicz, Sandra Woźniak, Natalia Wietecka, Agata Netter stanęłą na drugim stopniu podium w konkurencjach lekkoatletycznych /bieg na 60m.; skok w dal, rzut pił. palantową, bieg na 600m./ Startowało 7 zespołów, 2 miejsce dało jednocześnie awans do zawodów rejonowych. Gorzej powiodło się chłopcom, którzy zajęli 7 miejsce na 9 zespołów.

 

Mistrzostwa szkoły w skoku wzwyż, 14.05.15

dziewczęta                                       chłopcy

1.Sandra Woźniak                            1.Kacper Sroczyński, Kamil Kryś

2.Julia Łopata

3.Natalia Wietecka                           3.Jan Hurny


MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W BADMINTONIE

W dniu 25 kwietnia b.r. w Przeźmierowie zostały rozegrane zawody badmintonowe obejmujące województwa wielkopolskie i zachodniopomorskie dla dzieci z rocznika 2000-2003. W gronie 10 klubów UKS Gawra Niedźwiedź w generalnej punktacji zajął 4 miejsce, ustępując zespołom z Sianowa, Ostrowa Wlkp. i Polanowa. Na tak bardzo dobry wynik zapracowały w grze podwójnej-Julia Błoch i Julia Wietecka zdobywając złoty medal, w grze mieszanej Norbert Kałwiński i Julia Wietecka (srebrny medal), ponownie Julia Błoch i Norbert w grze pojedynczej (oboje medale brązowe). 

Otwarte Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego, 18.04.15
W zawodach, w których startowały dzieci z Ostrowa, Kępna i Niedźwiedzia, w sześciu spośród dwunastu rozegranych kategorii triumfowali nasi zawodnicy. W kat. młodzika młodszego 1 miejsca zajmowali: Natalia Wietecka /gra pojedyncza/, Natalia Lubryka i Agata Netter /gra podwójna/, Tomasz Tyrka i Natalia Wietecka /gra mieszana/. Młodzicy, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium to: Norbert Kałwiński /gra pojedyncza/, Julia Wietecka /gra pojedyncza/, Julia Błoch i Julia Wietecka /gra podwójna/. Ponadto, indywidualnie 2 miejsce zajęła Julia Błoch oraz 3 miejsce Tomasz Tyrka w kat. żaków.

Młodzieżowa Ostrowska Liga Badmintona - III turniej, 11.04.15

W ostatnich zawodach ostrowskiej ligi najlepsze wyniki uzyskali: Julia Błoch - 1m.; Jan Odrobiński- 3m.; Julia Wietecka-4m. /liga zaawansowanych/; Natalia Wietecka -1m. /liga średniozaawansowanych/, Norbert Kałwiński - 4m. /liga mocno zaawansowanych/Ogólnopolski Turniej Badmintona w Ostrowie Wielkopolskim, 28.03.15

Gry podwójne stały się w obecnym sezonie specjalnoscią naszych zawodników. I tym razem złote medale w kategorii młodzika zdobyli w mikście;

Norbert Kałwiński i Julia Wietecka a w grze podwójnej dziewcząt Julia Błoch i  Julia Wietecka. Indywidualnie najlepiej zagrała Julia Błoch, która zajęła 2 miejsce, nastepnie Julia Wietecka, która zajęła 4 miejsce. Nasi młodsi gracze zanotowali pojedyncze wygrane grupowe, w grze pojedynczej-Natalia Wietecka, Agata Netter; w grze podwójnej-Natalia Lubryka i Natalia Wietecka, Tomasz Tyrka i Natalia Wietecka 


Ogólnopolski Turniej Badmintona w Słupcy, 7.03.15

W kolejnych zawodach ogólnopolskich bardzo dobre wyniki zanotowali reprezentanci UKS Gawra.
W kategorii młodzika N
orbert Kałwiński i Julia Wietecka ograli 3 inne pary mikstowe i zdobyli 1 miejsce, w grze pojedynczej 1 m. wywalczyła Julia Wietecka, 2 m. Julia Błoch. Ponadto w zawodach uczestniczyli Natalia Wietecka i Tomasz Tyrka w kategorii młodzika młodszego.


15 lutego b.r. w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie odbył się Turniej Badmintona dla Dzieci i Młodzieży. Swoje umiejętności mogli zweryfikować w grze pojedynczej uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Oprócz reprezentantów szkół ostrzeszowskim uczestnikami rozgrywek byli zawodnicy UKS Gawra z Niedźwiedzia. Po zakończeniu gier w kategoriach młodzieżowych odbył się również turniej w grze podwójnej bez ograniczeń wiekowych. Cieszy fakt, że wciąż raczkująca w naszej gminie dyscyplina zgromadziła łącznie 36 graczy. To kolejne zawody w badmintonie zorganizowane w tym roku przez Ostrzeszowskie Stowarzyszenie Sportowe Piast.
Wyniki wszystkich gier:
podstawówka dziewczęta
1.NATALIA WIETECKA /Niedźwiedź/ 
2.AGATA NETTER /Niedźwiedź/
3.ALEKSANDRA BŁASZCZYK /Ostrzeszów/
podstawówka chłopcy
1.TOMASZ TYRKA /Niedźwiedź/
2.KACPER MAZUR /Niedźwiedź/
3.MICHAŁ MĄDRY /Ostrzeszów/
 ginazjum dziewczęta
1.JULIA BŁOCH /Niedźwiedź/
2.JULIA WIETECKA /Niedźwiedź/
3.KLAUDIA PRZEMUSIAŁA /Ostrzeszów/
gimnazjum chłopcy
1.NORBERT KAŁWIŃSKI /Niedźwiedź/
2.MATEUSZ BACIK /Ostrzeszów/
3.BŁAŻEJ KAMIŃSKI /Ostrzeszów/
 gry podwójne open
1.  MARIUSZ CHUDEK/ROBERT DZIEWIĘCKI /Ostrzeszów/
2.  MICHAŁ SŁODOWY/KRZYSZTOF MAREK /Syców, Oleśnica/
3   NORBERT KAŁWIŃSKI/JAKUB KRAWCZYK /Niedźwiedź/W rozgrywanym w Kępnie w dniach 13-15 lutego turnieju badmintona z cyklu Grand Prix Polski w kategorii Juniora Młodszego i Młodzika Młodszego nie mogło zabraknąć reprezentantów UKS Gawra Niedźwiedź. O randze zawodów świadczyła chociażby liczba 171 zawodników przybyłych z kilkudziesięciu polskich klubów. Z tym większą satysfakcją informuję, że w tak silnie obsadzonym turnieju w pierszym swoim starcie w grze mieszanej Tomasz Tyrka i Natalia Wietecka dotarli do ćwierfinałów, wygrywając w I i II rundzie. W grach mikstowych w kat. młodzika młodszego startowało 21 par, a Tomek i Natalia to uczniowie dopiero IV i V klasy szkoły podstawowej.Ogólnopolski Turniej Badmintona w Ślęzy 

W kolejnym starcie w dniu 17 stycznia w turnieju krajowym niedaleko Wrocławia nasi reprezentacyjni gracze zdobyli wysokie pozycje. Grający w kategorii młodzika Norbert Kałwiński i Julia Wietecka w grze mieszanej odnosząc dwa zwycięstwa zajęli drugie miejsce na podium, w grze podwójnej Julia Wietecka oraz Julia Błoch rownież zajęły drugie miejsce, indywidualnie trzecie miejsce zdobyła Julia Błoch. Dobrze w grze pojedynczej wypadl też Norbert, po wygraniu grupy odpadł w fazie pucharowej zajmując 5 miejsce. Niepowiodlo sie tym razem naszej najmlodszej zawodniczce- Natalii Wieteckiej, która przegrala obydwa mecze grupowe.  

Pierwsze medale w turniejach badmintona w 2015 roku
Zawodnicy UKS Gawra z Niedźwiedzia powrócili z kolejnych dwóch startów z medalami.
W rozegranym 4 stycznia w Sobótce w Ślężańskim Ogólnopolskim Turnieju Noworocznym pierwsze miejsce w grze podwójnej dziewcząt zdobyły: Julia Błoch i Julia Wietecka, drugie miejsce w grze pojedynczej zajęła Julia Błoch, na drugim stopniu podium stanęli również w grze mieszanej Norbert Kałwiński i Julia Wietecka. Wysokie lokaty debla dziewcząt oraz miksta w turniejach krajowych dają nadzieję na ich występ w mistrzostwach Polski w kategorii młodzika.
W drugich tegorocznych zawodach, 10 stycznia w Młodzieżowej Ostrowskiej Lidze Badmintona medale odbierało czworo naszych zawodników. W lidze zaawansowanych pierwsze miejsce zdobył Jan Odrobiński, drugie miejsce - Julia Wietecka. W lidze średniozaawansowanych trzecie miejsce zajęła Natalia Wietecka, w lidze bardzo zaawansowanych brązowy medal wywalczył Norbert Kałwiński.Sukcesy naszych zawodników w rozgrywkach wojewódzkich w badmintonie.
11 grudnia w Przeźmierowie odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w Drużynowym Badmintonie Dziewcząt, w którym startowało osiem najlepszych reprezentacji szkół podstawowych wyłonionych drogą eliminacji. W gronie tym znalazły się uczennice Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu, które uplasowały się tuż za podium, na miejscu czwartym. W finale uczestniczyły: Natalia Wietecka, Natalia Lubryka, Agata Netter.
Dwa dni później w tej samej miejscowości w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Badmintonie, gdzie grali przede wszystkim zawodnicy klubowi, reprezentanci UKS Gawra stawali wielokrotnie na podium. W kategorii młodzika złote medale zdobyli: Julia Błoch w grze pojedynczej, Norbert Kałwiński i Julia Wietecka w grze mieszanej, Julia Błoch i Julia Wietecka w grze podwójnej. W kategorii młodzika młodszego medal srebrny zdobyły Natalia Wietecka i Natalia Lubryka w grze podwójnej, a medal brązowy wywalczyła Natalia Wietecka w grze pojedynczej.
Z kolei w dniu 17 grudnia w Trzciance bardzo dobrze wypadli w zawodach drużynowych, w finale wojewódzkim uczniowie reprezentujący Gimnazjum w Siedlikowie. Drużyna dziewcząt w składzie: Julia Wietecka, Julia Błoch, Paulina Kryś została wicemistrzem Wielkopolski, ustępując nieznacznie zespołowi Gimnazjum w Baranowie. Drużyna chłopców, w której zagrali Norbert Kałwiński, Jan Odrobiński i Jakub Błoch ukończyła turniej na czwartym miejscu. Gimnazjalistami opiekował się w tym dniu pan Łukasz Guzenda. Ogromne Gratulacje!Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej, Niedźwiedź 4.12.14

 Tradycyjnie w okolicy Mikołajek organizujemy w szkole w Niedźwiedziu turniej piłkarski dla szkół wiejskich. Na zaproszenie UKS Gawra odpowiedziały 4 szkoły. Skład uzupełniły dwie nasze szkolne drużyny. Rozegranych zostało 9 meczów, sędzią zawodów był pan Mirosław Klaga, piłkarze walczyli o piękne puchary ufundowane przez PKS Arka Niedźwiedź. Oto końcowa Klasyfikacja turnieju:

1m.-Niedźwiedź I (J.Hurny, J.Błoch, K.Kryś, K.Muszalski, D.Jerzyk)

2m.-Olszyna

3m.-Szklarka Przygodzicka

4m.-Potaśnia

5m.-Siedlików

6m.-Niedźwiedż II (T.Łopata, K.Sroczyński, D.Jarosz, M.Kostrzewa, R.Czaska, A.Tyrka,

T.Tyrka)Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego w Drużynowym Badmintonie Dziewcząt 19.11.14

Po zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu w dniu 6 listopada b.r. dziewczęta Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu w składzie: Natalia Wietecka, Natalia Lubryka i Agata Netter ( w tym dniu rezerwowa) zwyciężyły w zawodach na szczeblu rejonowym. Nasze zawodniczki okazały się najlepsze w gronie 10 zespołów, w niektórych momentach musiały wznieś się na wyżyny swoich możliwości, aby pokonać kolejno drużyny z Krotoszyna, Kalisza i Nowych Skalmierzyc. To trzeci z rzędu awans do finału wojewódzkiego w tej dyscyplinie, dodatkowo nasza drużyna bronić będzie złotego medalu z poprzedniego roku. 

 


Młodzieżowa Ostrowska Liga Badmintona 25.10.14

W pierszym z trzech turniejów ligi ostrowskiej udział wzięło dziewięcioro naszych reprezentantów. Zawody rozgrywane były wg nowej formuły, zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wyznaczonych z uwględnieniem poziomu sportowego a nie wieku i płci. W tych eksperymentalnych warunkach  najlepszy wynik osiągnęła Julia Błoch zajmując drugie miejsce w lidze zaawansowanych , brązowy medal zdobyła Natalia Wietecka w lidze średniozaawansowanych oraz Norbert Kałwiński w lidze mocno zaawansowanych.Ogólnopolski Turniej Badmintona w Słupcy 4.10.14

W drugim starcie w zawodach rangi krajowej znakomicie spisał się mikst (gra mieszana): Julia Wietecka i Norbert Kałwiński, którzy zdobyli pierwsze miejsce ogrywając w finale zawodników Lotki Ostrów Wielkopolski. W grze pojedynczej na miejscu trzecim ukończyły turniej Julia Błoch i Julia Wietecka. W kategorii mlodzika młodszego wystąpiła Natalia Wietecka, która była bliska wyjścia z grupy eliminacyjnej ( 1 mecz wygrała a w drugim przegrała na przewagi w trzecim, decydującym secie)  


Od udanego występu w dniu 27 września b.r. rozpoczęli nowy sezon startowy zawodnicy UKS Gawra przy Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu. W XVIII  Ogólnopolskim Ślężańskim Turnieju Młodzików w Sobótce, w województwie dolnośląskim dwukrotnie zwyciężała Julia Wietecka, w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej wraz z Julią Błoch. Druga wymieniona zajęła indywidualnie trzecie miejsce. Trzeci nasz reprezentant, Norbert Kałwiński wygrywając jedną z czterech grup eliminacyjnych dostał się do strefy medalowej. Nieznacznie przegrywając półfinał i grę o 3 miejsce ostatecznie uplasował się na czwartej pozycji.  


Rok szkolny 2013/14


 Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu przystąpiła w obecnym roku szkolnym do OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ „Ćwiczyć każdy może” w ramach Roku Szkoły w Ruchu.    KLUBOWA LIGA BADMINTONA ZAKOŃCZONA

7 czerwca obdył się trzeci i ostatni turniej ligi badmintona UKS Gawra. Łącznie we wzystkich rozgrywkach udział wzięło 17 zawodników. Prowadzona była klasyfikacja w trzech kategoriach. Zwycięzcy otrzymali puchary, zdjęcia z zawodów w galerii.

Młodzik Młodszy

dz. i chł.

Pkt.

Młodzik

Dz.

Pkt.

Młodzik

Chł.

Pkt.

1.Natalia         

  Wietecka

20

1.Julia Wietecka

20

1.Norbert Kałwiński

20

2.Agata

Netter

16

2.Julia Błoch

16

2.Miłosz Sroczyński

18

3.Krystian Netter

Natalia Lubryka

14

3.Magda Odrobińska

13

3.Jan Odrobiński

Jakub Krawczyk

11

ZŁOTY MEDAL W MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH MŁODZIKÓW W BADMINTONIE

Julia Błoch i Julia Wietecka zostały mistrzyniami gry podwójnej województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego w kategorii młodzika.

W zawodach rozegranych 31 maja w Sianowie koło Koszalina startowało 11 klubów. Oprócz znakomitej postawy dziewcząt wspomnieć trzeba również o grze pary mieszanej, Julia Wietecka oraz Norbert Kałwiński zajęli miejsce w przedziale 5-8. W klasyfikacji punktowej nasz klub zajął 6 miejsce, wyprzedzając m.in. OTB Lotkę Ostrów Wlkp. i KB Vol-Trick Kępno.Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie

Po raz drugi z rzędu uczennice Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu uczestniczyły w zawodach finałowych, które odbyły się w tym roku w dniach 23-25 maja w Głubczycach, w województwie opolskim.

Julia Błoch i Natalia Wietecka wystąpiły wspólnie w grze podwójnej, w której rywalizowały 24 pary. Julia startowała również w grze pojedynczej w gronie 32 finalistek. Dziewczęta niestety przegrały swoje gry i odpadły z dalszej rywalizacji. Mimo wszystko wracaliśmy z kolejnej imprezy sportowej bogatsi o nowe doświadczenia, również z nadzieją na udane występy w przyszłości naszej młodej zawodniczki, czwartoklasistki Natalii.TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W ROJOWIE

W dniu 22 maja uczestniczyliśmy w zawodach piłkarskich dla klas IV i młodszych. Startowały 3 drużyny ze szkół: Rojowa, Olszyny i Niedźwiedzia. Nasza szkoła po zwycięstwach z 8:0 (SP Olszyna) i 3:2 (SP Rojów) zajęła pierwsze miejsce. W turnieju brali udział: Radek Czaska, Dominik Jerzyk, Mateusz Kostrzewa, Kamil Kryś, Kacper Muszalski, Wojtek Sroczyński, Tomek Tyrka


OTWARTE MISTRZOSTWA OSTROWA WLKP. W BADMINTONIE W GRACH PODWÓJNYCH

W zawodach odbytych 12 kwietnia uczestniczyła liczna reprezentacja naszego Klubu. Łącznie wystartowało 13 osób. Większość zdobyła miejsca na "pudle". 

młodzik młodszy-1m. J.Błoch, N.Wietecka

                         1m. J.Błoch, K.Netter

młodzik-             2m. J.Wietecka, W.Mendera

                         2m. N.Kałwiński, R.Kowalski

                         2m. N.Kałwiński, J.Wietecka

junior-                2m. M.Odrobińska,J.Krawczyk

                         3m. A.Marek, M.Sokół

                         3m. J.Krawczyk, M.Sokół

senior-               3m. M.Chudek, P.Janulek
Awans do Mistrzostw Polski w Badmintonie 

6 kwietnia w Przeźmierowie, w wielkopolskiej kolebce badmintona, w Eliminacjach Międzywojewódzkich do Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych nasze utalentowane zawodniczki  -Julia Błoch i Natalia Wietecka zwyciężyły najpierw w grze podwójnej a chwilę później po zaciętej walce w finale zwycięstwo w grze pojedynczej wywalczyła ponownie Julia. Oznacza to, że mamy najlepsze zawodniczki w kategorii szkół podstawowych w zasięgu województw –zachodniopomorskiego i wielkopolskiego oraz, że dziewczęta zagrają w imprezie głównej -  mistrzostwach Polski. Zawody te odbędą się w miesiącu maju w Głubczycach. Podobne osiągniecie Klub odnotował w ubiegłym roku, ale wówczas zdobyliśmy kwalifikacje tylko w   grze podwójnej.
MISTRZOSTWA POWIATU W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W rozegranych 4 kwietnia zawodach biegowych w Ostrzeszowie wysokie miejsca zajęły: Natalia Wietecka, 2 miejsce w biegu kl. V i młodszych i Agnieszka Golańska, 2 miejsce w biegu klas VI. Obydwie uzyskały prawo startu w finale wojewódzkim.

 

Bardzo dobre wyniki uzyskali badmintoniści z Niedźwiedzia w kolejnych zawodach. W Otwartych Mistrzostwach Kępna Dzieci i Młodzieży rozegranych 15 marca 1miejsce zdobyła Julia Błoch w kat. młodzika młodszego, zwycięstwo odniosła również Julia Wietecka a  4 miejsce zdobył Robert Kowalski w kat. młodzika, na 2 miejscu ukończyła zawody Agata Netter wśród żaków. Należy zaznaczyć, że do Kępna zawitało aż 104 zawodników z Ostrowa, Kalisza, Sieroszowic, Konina, Przeźmierowa, Kędzierzyna - Koźla, Domecka, Wielunia, Głubczyc, Jeleniej Góry, Bierunia, Wrocławia, Warszawy oraz Żyrardowa. Tydzień później - 22 marca miał miejsce trzeci, ostatni turniej Małej Ligi Badmintona w Ostrowie Wielkopolskim. Nasi zawodnicy zdominowali dwie spośród sześciu rozegranych kategorii. Julia Błoch wygrywając trzykrotnie kategorię młodzika młodszego i Natalia Wietecka, która wygrywała dwukrotnie w żaczkach,  zdobyły puchar za zwycięstwo w klasyfikacji po trzech turniejach. Na podium znaleźli się również: Julia Wietecka – pierwsza w ostatnim turnieju ( druga w cały cyklu), Norbert Kałwiński – drugi w turnieju ( drugi w cyklu), Jan Odrobiński – trzeci w turnieju. Na miejscu czwartym znalazła się Agata Netter.  Ogólnopolski Turniej Badmintona w Słupcy

W kolejnym starcie 8 marca znów mogliśmy się cieszyć z dobrych rezultatów naszych badmintonistek  . Julia Błoch i Natalia Wietecka zdobyły pierwsze miejsce w grze podwójnej, natomiast  w grze pojedynczej Julia zajęła trzecie miejsce.
2 marca sympatycy badmintona z Ostrzeszowa i okolic rywalizowali w Powiatowym Turnieju w Grze Podwójnej.

Bodajże po raz pierwszy na kortach spotkali się tak licznie młodsi i starsi adepci tego sportu. Zawody rozgrywano na dwóch obiektach : sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu oraz sali sportowej OSS Piast w Ostrzeszowie. Do turnieju  zgłosiło się 11 par, w tym cztery ze szkoły podstawowej i gimnazjum z najmłodszą uczestniczką 11 letnią Natalią. Najlepszymi deblistami okazali się:

1 miejsce : Piotr Greber i Zbigniew Pinkiewicz

2 miejsce : Mariusz Chudek i Natalia Wietecka

3 miejsce : Andrzej Śmiejczak i Sławek Niewiejski oraz Przemysław Janulek i Mariusz Kałużny. OTWARTE MISTRZOSTWA OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO W BADMINTONIE

W rozegranym 1 marca turnieju uczestniczyło ośmioro reprezentantów Uczniowskiego Klubu Sportowego Gawra w Niedźwiedziu. Czworo z nich znalazło się na miejscach medalowych, w tym  dwie zawodniczki wygrały swoje kategorie wiekowe. Puchar Prezydenta Ostrowa Wlkp. odebrały za zwycięstwo w kat. żaków – Natalia Wietecka, w kat. młodzika młodszego – Julia Błoch. W kategorii młodzika 2 miejsce zajęła Julia Wietecka a 3 miejsce wśród chłopców Norbert Kałwiński.

 


Srebrne medale w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona w Ślęzy

W kolejnych zawodach rangi krajowej, które odbyły się w dniu 22 lutego na hali Matchpointu pod Wrocławiem, na drugim stopniu podium w grze podwójnej stanęły – Julia Błoch i Natalia Wietecka w kategorii młodzika młodszego. Takie samo miejsce Julia wywalczyła w grze pojedynczej. Zawodniczka obecnie sklasyfikowana jest na 18 pozycji w rankingu krajowym, a więc bardzo blisko pierwszej szesnastki, która ma prawo bezpośredniego startu w mistrzostwach Polski.


Podwójne zwycięstwo w Krajowym Turnieju Badmintona we Wrocławiu

 W pierwszych tegorocznych zawodach, rozegranych  25 stycznia, bardzo dobrą formę potwierdziły zawodniczki UKS Gawra. Co prawda rywalizowało tylko 7 dziewcząt z pięciu klubów, ale i tak z satysfakcją odnotowujemy fakt o 1 miejscu Julii Błoch w grze pojedynczej oraz takim samym miejscu w grze podwójnej w parze z Natalią Wietecką. Cieszy również bardzo postawa młodszej Natalii, uczennicy kl. IV, która wygrała w grze pojedynczej swój pierwszy mecz w zawodach tej rangi i została sklasyfikowana na czwartym miejscu.
ZŁOTE MEDALE w Finale Wojewódzkim Drużynowego Badmintona Dziewcząt 11.12.13

Podczas XV Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koninie osiągnięcia tego dokonały: uczennica kl. VI- Julia Błoch oraz kl. IV- Natalia Wietecka. Rezerwową zawodniczką była uczennica kl. V- Natalia Lubryka. W drodze do zwycięstwa dziewczęta kolejno wygrywały z zespołami z Sarbic, Kleszczewa, Mąkolna, Przeźmierowa oraz Poznania.  Dodatkowo Julia dostała nagrodę rzeczową dla najlepszej zawodniczki turnieju a Natalia upominek dla najmłodszej zawodniczki zawodów.Halowe turnieje piłki nożnej

Nasz UKS w przeciągu tygodnia był organizatorem dwóch imprez sportowych. Najpierw, 27 listopada odbył się turniej dla dziewcząt, gościliśmy zawodniczki ze Szklarki P. i Siedlikowa. Klasyfikacja była następująca: 

1m.-Szklarka Przygodzicka- 9pkt.

2m.-Niedźwiedź I -6pkt.

3m.-Niedźwiedź II-1pkt. k.1:0

4m.-Siedlików-1pkt. k.0:1


5 grudnia odbył sie coroczny Turniej Mikołajkowy, w którym udział wzięło 6 zespołów. Kolejnośc była następująca:

1m.-Szklarka Przygodzicka, 2m-Potaśnia, 3m-Siedlików, 4m-Olszyna, 5m.-Niedźwiedź I, 6m.-Niedźwiedź II. Łącznie w obydwu imprezach uczestniczyło ponad 50 piłkarzy.Worek medali z turnieju w Miliczu

30 listopada w Otwartym Turnieju Badmintona Gminy Milicz 5-cioro zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Gawra przy Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu zdobyło łącznie 8 medali. W najliczniej obsadzonej kategorii dziewcząt-młodzik młodszy, w grze pojedynczej, 1 miejsce zdobyła Julia Błoch. W grze podwójnej w parze z Natalią Wietecką dziewczęta również siegnęly po złoto. W kategorii młodzika (gimnazjaliści I i II kl.), Norbert Kałwiński stanął na najwyższym stopniu podium a Jakub Błoch zajął 2 miejsce. Norbert i Jakub wywalczyli również złote medale w grze podwójnej. Julia Wietecka okazała się z kolei niepokonaną w grze pojedynczej wśród dziewcząt.

 

Kolejny udany start miał miejsce 19 listopada w Rozdrażewie, gdzie rozegrano Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego w Drużynowym Badmintonie Dziewcząt. W gronie ośmiu zespołów dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu ( Julia Błoch, Natalia Wietecka, Natalia Lubryka) okazały się zdecydowanie najlepsze i uzyskały awans do finału wojewódzkiego. W mistrzostwach Wielkopolski będziemy bronić srebrnego medalu z ubiegłego roku.Sukcesem zakończył się udział naszych reprezentantów w  I Turnieju Małej Ligi Badmintona „Atrom”. Odbył się on 16 listopada w Ostrowie Wielkopolskim.

W kategorii żaczki (klasy III-IV szkoły podstawowej)

 

1. miejsce zajęła Natalia Wietecka

 

W kategorii młodzik młodszy (klasa V-VI)

 

1. miejsce – Julia Błoch

 

W kategorii młodzik (I-II gimnazjum):

 

2. miejsce – Julia Wietecka

 

2. miejsce – Norbert Kałwiński

 

3. miejsce – Jakub Błoch

 

W zawodach startowało 63 zawodników. Z Ostrowa Wlkp., Kępna, Konina, Przeźmierowa, Baranowa i Niedźwiedzia.

Srebrne medale w krajowym turnieju badmintona

Czteroosobowa drużyna reprezentująca UKS Gawra przy Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu  w sobotę, 9 listopada, wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Młodzika i Młodzika Młodszego w Kępnie. Julia Błoch i Natalia Wietecka w grze podwójnej zdobyły drugie miejsce (kategoria młodzik młodszy). W grze pojedynczej Julia otarła się o podium, zajmując 4. pozycję. W organizowanej wśród uczestników i trenerów loterii Julii Błoch udało się dodatkowo otrzymać tablet.Międzynarodowy Festiwal Badmintona, Fredericia w Danii w dniach 16-20.10.13

Sezon zawodów badmintonowych zaczęliśmy w tym roku szkolnym od mocnego akcentu. Cztereosobowa drużyna w składzie: Julia Błoch, Natalia Wietecka, Julia Wietecka, Norbert Kałwiński przyłączyła się wraz z zawodnikami z Ostrowa, Świebodzina i Babimostu do wyprawy, której celem był międzynarodowy turniej badmintona w Danii. W trakcie 5-dniowego pobytu uczniowie przede wszystkim rywalizowali na kortach, turniej trwał od piątku do niedzieli, ale mieli też okazję bawić się korzystając z licznych atrakcji w Legolandzie. Choć nie nastawialiśmy sie na wynik sportowy, to okazało się, że nasi uczniowie są bardzo zdolni. Najmłodsza,  Natalia w kat. U11C zajęłą 2 miejsce w grze pojedynczej oraz podwójnej, Julia Błoch w kat. U13B w parze z duńską zawodniczką zajęła 3 miejsce w grze podwójnej. W galerii będa umieszczone zdjęcia z naszej duńskiej przygody! Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu uhonorowana pucharem za osiagnięcia w sporcie szkolnym z okazji 60-lecia SZS

Ta miła uroczystość miała miejsce w dniu 15 października w auli Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie. W obecności licznie zebranych oficjeli władz samorządowych z burmistrzem i starostą na czele oraz w obecności prezesa Zarządu Głównego Szkolnego Zwiazku Sportowego p. Wojciecha Ziemniaka, delegacja  składajaca Czytaj więcej o:


Galeria


Powiększ zdjęcie

"Kocie Góry"

Powiększ zdjęcie

OTB Czestochowa

Powiększ zdjęcie

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Powiększ zdjęcie

Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego w Drużynowym Badmintonie Dziewcząt

Powiększ zdjęcie

Turniej Badmintona w Sobótce

Powiększ zdjęcie

Turniej Badmintona w Solcu

Powiększ zdjęcie

Turniej piłki nożnej w Rojowie

Powiększ zdjęcie

OTB Ostrów Wlkp.

Powiększ zdjęcie

Narodowy Dzień Badmintona

Powiększ zdjęcie

Turniej Badmintona w Warszawie

Powiększ zdjęcie

Turniej Badmintona w Warszawie

Powiększ zdjęcie

Turniej Badmintona w Ślęzy

Powiększ zdjęcie

Turniej Tymbarka

Powiększ zdjęcie

Imielin 12.03.16

Powiększ zdjęcie

Ostrzeszowska Liga Badmintona

Powiększ zdjęcie

Warszawa 2.04.16